Blog FITJOY

Proč 92% lidí nedodrží novoroční předsevzetí?

Proč většina lidí nedokáže dlouhodobě dodržet novoroční předsevzetí? Každý rok svoje plány poruší 92% žen a mužů. To znamená, že jen 8% uspěje. Když se zeptáš proč, pravděpodobně uslyšíš jednu z mnoha výmluv: „Mám novou práci a nemám čas.“, „Byla jsem na dovolené a nemohla jsem se dostat zpět do rutiny.“, „Musím se starat o dítě a nemám ani půl hodinu denně.“ a tak dále. Ve skutečnosti se ale nepovede dodržet předsevzetí jen kvůli hrstce důvodů. Jsi připravená stát se jednou z 8% úspěšných a letos si splnit všechny svoje cíle? Dodržuj tato pravidla a tvoje šance uspět raketově vzrostou.


Neříkej svým cílům „předsevzetí“

Kdo v dnešní době bere novoroční předsevzetí vážně? Většinou je to jen označení pro krátkodobou snahu o změnu, kterou brzy vzdáme. Až se příště budeš s někým bavit, použij místo slova „předsevzetí“ jiné slovo jako je třeba „cíl“. Tvoje plány nabydou na vážnosti a získáš důležitou podporu ostatních.

Jdi proti proudu

Většina lidí to vzdá, protože není dostatečně odhodlána dosáhnout svých plánů. Opakování běžných cílů, které má každý, nemá smysl. Místo obecného zhubnout, ušetřit peníze, nebo jíst zdravěji udělej svůj cíl konkrétní a osobní. Mělo by to být něco, co si velmi přeješ, inspiruje tě to a trochu i děsí. Napiš si svůj osobní cíl na viditelné místo a nezapomeň proč ho chceš dosáhnout.

Neměň vše najednou

Nenech se zlákat a nerozděluj svoji pozornost mezi příliš mnoho cílů. Většina lidí nemá čas ani mentální kapacitu pracovat na více cílech najednou. Navíc to ani není účinný způsob, jak se rychle posouvat kupředu. Nechápej mě špatně, je v pořádku mít během roku mnoho cílů, ale je důležité se soustředit 100% na jeden a pak až se posunout k dalšímu. Pokud jde o vytváření nových zvyků, snaž se vydržet alespoň 2 týdny, než se posuneš do dalšího.

Vydrž 21 dní

Tři týdny jsou doba, kdy se nový zvyk pevně usadí v tvé rutině. Když vydržíš, pokračovat už nebude tak obtížné. Slib si, že to nevzdáš po dobu 21 dní. Na konci budeš mít úspěch z poloviny v kapse.

Nesleduj pouze to, jak se mění tvé tělo

Fyzické změny přicházejí pomalu. I když budeš dřít sebevíc, první den budeš vypadat stejně. Druhý a třetí den také. Kdo na to není připravený, může být frustrovaný a vzdát se. Místo na svou postavu se ze začátku soustřeď na maličkosti. Méně se zadýcháš do schodů? Jsi klidnější a vyrovnanější? Máš ze sebe lepší pocit? Tohle jsou věci, které tě udrží motivovanou na tvé cestě za vysněnou postavou. Výsledky nejsou vždy vidět na první pohled. Nehodnoť svůj úspěch jen podle toho, jak vypadáš!

Neočekávej změnu, když nic nezměníš

Naše prostředí je plné spouštěčů špatných návyků. Například vůně pizzy nebo sladkosti v šuplíku stačí k tomu, abys porušila svůj plán. Ode dneška se zbav všech spouštěčů, které ohrožují dosažení tvého cíle. Nahraď všechno nezdravé jídlo zdravými alternativami, které máš ráda. Spoj svoje síly s kamarádkou, která žije zdravě a buď s ní pravidelně v kontaktu. Změň si obrázek pozadí počítače na něco, co tě motivuje. Obklop se věcmi, které ti na tvé cestě pomáhají a tvůj cíl bude na dosah.

Stanov si svůj cíl, měj na paměti proč ho chceš dosáhnout a pracuj na něm příštích 365 dní. Tým FITJOY ti bude držet palce! Pokud chceš získat svůj program na míru s individuální podporou, na nic nečekej a registruj se na www.FITJOY.cz. První 2 týdny jsou zdarma!

KRÁSNÝ NOVÝ ROK 🙂 

Nahoru