Blog FITJOY

Nejlepších 8 tipů, jak přibrat o Vánocích

NEJLEPŠÍCH 8 TIPŮ, JAK PŘIBRAT O VÁNOCÍCH

A máme je tu znovu, svátky pohody, klidu a času s rodinou. Všichni se již pomalu a jistě vzpamatovávají z neprostupných davů rozčílených opozdilců, kteří se vydali vybojovat poslední dary. Nastává ta příjemnější část, kdy „podřadíme“, usedneme k bohaté tabuli, pochutnáme si na sváteční večeři a vrhneme se na dárky.

Další pokračování klidných svátků se většinou line v rytmu pohádek a cukroví, či návštěv rodinných příslušníků, ale opět cukroví.

Mnoho z nás každý rok řeší, jak i přes tyto kalorické bomby a pasivitu nepřibrat. Ti nejudatnější dokonce zvažují i vylepšení kondice, které se dostaví díky volnému času na sport. Ale jak to dopadá v drtivé většině případů, asi netřeba komentovat…

Letos na to ale půjdeme jinak, letos ti přinášíme návod, jak během Vánoc přibrat co nejvíce. Máme pro tebe několik zaručených tipů, které nezklamou, a opasek si budeš muset opravdu řádně povolit.


1. Odpočívej

Odborníci se shodují, že riziko zranění výrazně klesá vleže na gauči či přímo v posteli. Proto doporučujeme tato místa pokud možno neopouštět. Jsou svátky a tak snídaně do postele jako sváteční záležitost přijde vhod. Což ale takový oběd nebo večeře do postele? Vyzkoušej a budeš naše tipy považovat za geniální.

Důležité je, pokud se opravdu rozhodneš přesunovat někam dál než na toaletu, vynaložit co nejméně energie a zapojit co nejméně svalstva. Využij automobil, či jinou dopravu, která těžkou práci udělá za tebe. Ať tě ani nenapadne jít po schodech a neužít si sváteční eskalátory či výtah. Přece nechceš pálit kalorie, fuj.

2. Jez

Při dnešním souboji všech možných i nemožných diet se jednoznačně shodneme na tom, že nefungují. Pusa nám narostla abychom jedli a ne drželi půst. Na zlaté prasátko snad již nevěříš, tak se přestaň trápit a snaž se nevyhodit ty hory potravin, se kterými se svátky pojí, ale hezky pěkně je do posledního rohlíčku spotřebuj. Pravidelnost je zbytečný výmysl. Průměrně inteligentní člověk zvládne hravě chaos, proto svá jídla konzumuj libovolně během dne, nehledě na denní dobu, délku přestávky mezi jídly. Hlavně ochutnej všechno – přece neurazíš…

3. Nebuď BIO

Dnešní trend farmářských, bio a organických potravin je děsně moderní. Ale všichni víme, že je to také geniální způsob obchodníků vydělat na stejném produktu řádově několikanásobně více a mnohdy je to podvod. Nebudeme přece tuto nekalou činnost podporovat a pojedeme hezky klasiku.

Takže zapomeň na nějaké alternativní způsoby pečení, jogurt do bramborového salátu, či pečenou rybu místo smažení. Takhle prostě nepřibereš, takže nebudeme vymýšlet zbytečnosti.

Získej vysněnou postavu, FITJOY, online fitness, tvůj online trenér, jak zhubnout, cvičení doma, fit recepty, zdravý jídelníček, workout

4. Sleduj kalorické hodnoty

Pravidlo, které ve spojení s výživou má v hlavě snad každý. Je opravdu důležité sledovat kalorické hodnoty potravin a podle toho vybírat ty, které budeme jíst. Ze svého seznamu rovnou vyřaď věci s heslem „light“ ve jméně. Další věcí, kterou bych u tebe opravdu nerad viděl jsou výrobky bez cukru, natož mít lednici naplněnou zeleninou. Vzbuď se, jsou Vánoce…

Pro snadnější výběr přikládám pár příkladů:

  • Vanilkové rohlíčky (100g) 582 kcal
  • Plněné ořechy (100g) 573 kcal
  • Linecká kolečka (100g) 513 kcal
  • Kokosové kuličky (100g) 505 kcal

Snad je všem jasné, že kokosové kuličky z tohoto seznamu nebudou výběrem pro vítěze. Vanilkové rohlíčky, hodně vanilkových rohlíčků!

5. Připíjej

Nějaká ta sklenička a přípitek k Vánocům určitě patří a urazit své milé se rozhodně nesluší. Navíc alkohol má v sobě velice příjemnou kalorickou hodnotu a postará se o efektivní příbytky. Měj ale na paměti, že střídmost s alkoholem je rozumná věc. V případě, že to přeženeš, se může snadno stát spousta špatných věcí. Za prvé můžeš vyvádět, což s sebou přináší nehezký výdej kalorií. Za druhé ti může být špatně, což není úplně nejlepší strategie na následné plnění dalším cukrovím. Holt tu správnou míru pozná jen profesionál kovaný tréninkem. Trénuj.

6. Ponocuj

Televizní program praská ve švech. Pohádka za pohádkou a nespočet zábavných pořadů několik dekád starých na každém kanálu. To je dostatečný důvod vydržet se skleničkou z předchozího bodu do pozdních hodin. Nedostatek spánku napomáhá ukládání tukové hmoty, takže spánek je náš nepřítel. Spánkový hormon melatonin, který pomáhá s metabolismem tuků a regenerací nesmí zvítězit.

7. Slaď, sol

Voda s citronem k čokoládě a vanilkovým rohlíčkům úplně neladí, navíc kola je nejlepší způsob, jak i během pití pracovat na našem plánu. U slazených nápojů dbej na dostatek cukru, po konzumaci cukroví bude trochu problém rozpoznat sladkou chuť čaje, a proto se neboj přidat jednu vrchovatou lžičku nad běžný standart.
Na druhou stranu, pokud si chceš užít vinnou klobásu, smaženého kapra a salát, bude potřeba cukernou bariéru přebít a to dostatkem soli. Chuťové pohárky z těchto silných podnětů trochu otupují, takže jim musíme zvýšit rozpoznatelné dávky ochucovadel. Sůl je navíc váš přítel v boji proti nízkým kilům, protože v tobě spolehlivě zadrží potřebné množství vody, která je sice zbytečná, a vlastně na škodu, ale váha ukáže zase o něco víc.

8. Měj se na pozoru

Vánoce nejsou nekonečné a brzy se vrátíš do práce, pokud nějakou máš. Začátek roku znamená nové plány, velké cíle, spěšné dodělávání toho, co se nestihlo. Jednoduše to znamená obrovskou porci stresu. S hladinou stresu souvisí množství hormonu zvaného kortizol. Tento hormon je zodpovědný také ale za ukládání tuku a kvalitu spánku.
Raději si i během svátků občas připomeň, co tě všechno čeká, kolik emailů bude třeba řešit a celkově, že se to na tebe zase sesype. Spolehlivě se to postará o vyplavení kortizolu a přiblížíš se k cíli, k většímu, těžšímu já.

Doufám, že jsem veškeré rady popsal jednoduše a pomohou ti ke splnění stanového cíle. Pokud si nejsi jistá, přečti si článek znovu, ale raději již vleže, ať se pomalu a jistě začneš řídit jeho radami. Samozřejmě ti rádi zodpovíme tvé záludné dotazy v komentářích. Nezapomeň se o tento cenný návod podělit s kamarádkami. Věř mi, že tyto tipy zachránily nejedny volné kalhoty.

Krásné Vánoce, plné bříško a nějaký ten tuk navíc ti přeje FITJOY.cz.

P.S. Pokud bys přece jenom chtěla onu zaběhlou klasiku. Věci typu – být krásná, štíhlá, zdravá a fit. Tak ti nemůžeme bohužel doporučit nic jiného než sledovat náš web či Facebook, řídit se našimi tipy a radami a netrpělivě s námi očekávat spuštění tvého lepšího já s Fitjoy.cz!

Nahoru