Blog FITJOY

Když vás v hubnutí podpoří partner, šance na úspěch se zvyšují

Když vás v hubnutí podpoří partner, šance na úspěch se zvyšují

Při hubnutí se často snažíte v prvé řadě naučit zvládat sami sebe, abyste dodrželi všechna předsevzetí ohledně nových stravovacích i pohybových návyků. To, jak se vám bude dařit dodržovat redukční režim, však závisí zásadním způsobem také na lidech ve vašem nejbližším okolí. Rodina, partner, kolegové v práci, váš osobní kouč nebo přátelé mohou vaše úsilí o zdravější životní styl ovlivnit více, než si myslíte.

Pomoc nebo klacky pod nohy?

Lidé ve vašem okolí mohou k vašemu snažení o váhové úbytky přistupovat rozdílným způsobem. Někteří vás chválí za každé shozené kilo, podporují vaši novou snahu o zdravější jídelníček a pravidelný pohyb, naslouchají vám a pomohou, když se ocitnete v krizi.

Ne vždy se ale u svých nejbližších setkáváme s takovým pochopením. Často je naopak nutné bojovat s mnoha překážkami. Babička nebo maminka na víkend napeče buchty a nasmaží řízky, tetičky se vám snaží namluvit, jak vám kila navíc sluší, partner vám vyčítá, že už jste dlouho neudělala svíčkovou nebo že jdete cvičit, místo abyste volný čas trávila s ním. Někdy vám tak lidé ve vašem okolí dokážou vaše snažení řádně zkomplikovat a vůbec to nemusí být tím, že by vás neměli rádi. Naopak, často vám svoji lásku vyjadřují právě jídlem.

Neváhejte a řekněte si o pomoc                       

Někdy může být problém v tom, že vaši nejbližší ani nevědí, jak vám mohou prospět. Nežádejte je obecně, ale dejte jim konkrétní návrhy, co by měli a neměli dělat, např.:

  • Zbytečně vás neprovokovat a nejíst před vámi lákavé potraviny, kterým se snažíte vyhýbat.
  • Jít si s vámi pravidelně zacvičit nebo alespoň tolerovat čas, která trávíte sportovní aktivitou.
  • Dodržovat zdravý jídelníček s vámi. Takový krok rozhodně neuškodí ani dětem ani partnerovi, který má váhu v normě.
  • Nenabízet vám nevhodné pokrmy v nevhodnou dobu.
  • Hlídat vás, abyste neselhali a odolali nejrůznějším lákadlům.
  • Nekomentovat nevhodně vaši postavu nebo nové stravovací zvyky,

Nebuďte v tom sami

Zvládnutí nového životního stylu je v prvé řadě na vás. Přesto nezapomínejte, že v tom nemusíte být sami. Hledejte ve svém okolí ty, kteří vám budou oporou a nebojte se říct si o pomoc.

Nahoru